Sözcü Plus Giriş

BURSA'nın Çekirge Devlet Hastanesi'nde hemşire olan eski eşi Fatma Y.'nin birlikte yaşadığı Muammer Kılıç'ı (46) ve oğlu Muhammet Enez Kılıç'ı (18) tabancayla vurarak öldürmekle çifte ömürboyu hapis cezası istemiyle yargılanan ambulans şoförü İbrahim Güzelgöz (41), cinayetleri tasarlayarak işlemediğini söyledi. Olay günü hastaneye muayene olmak için gittiğini belirten Güzelgöz, "Muayene olduktan sonra hastane önünde kendileri ile karşılaştım. Ortam bir anda gerildi. Sonra da olanlar oldu" dedi.
Merkez Osmangazi İlçesi'nde geçen yıl 21 Ekim gecesi işlenen cinayette, Karabük'e tayin olan ambulans sürücüsü İbrahim Güzelgöz, iddiaya göre eski eşi Fatma Y.'nin evlilik hazırlığı yaptığı Muhammer Kılıç ile oğlu Muhammet Enez Kılıç'ı, konuşmak için Fatma Y.'nin hemşire olarak görev yaptığı Çekirge Devlet Hastanesi'nin acil servisinin önüne çağırdı. Burada taraflar arasında çıkan tartışma kavgaya dönüşünce, İbrahim Güzelgöz tabancasını çıkartıp baba ve oğlunu kurşun yağmuruna tutarak öldürdü. Daha sonra silahını bırakarak teslim olan Güzelgöz, tutuklanarak cezaevi konuldu. Hakkında, 'tasarlayarak adam öldürmek' suçundan iki kez ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan İbrahim Güzelgöz'ün yargılanmasına 7'nci ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.
ÖNCEKİ DURUŞMADA AĞLADI
Daha önceki duruşmasında, savunmasını yaparken vicdan azabı çektiğini söyleyerek ağlayınca, Mahkeme Başkanı Yahya Kemal Akbaş tarafından, "Bu işleri yaparken ağlamadın da şimdi mi ağlıyorsun" diye uyarılan Güzelgöz, çıktığı ikinci duruşmada, "Hakim bey ben onları tasarlayarak öldürmedim. O gün sözleşmeli memur olarak çalışacağım için bazı evrakları imzalatmak üzere hastaneye geldim. Burada muayene de oldum. Çıkışta bu kişileri görünce ortam gerildi. Sonra da olanlar oldu. Ben hastaneye muayene olmak için gittiğimi kanıtlarım" dedi.
Mahkeme heyeti yargılamayı ertelerken, İbrahim Güzelgöz'ün gerçekten olay günü hastaneye muayene olup olmadığının belirlenmesi için Çekirge Devlet Hastanesi'ne yazı yazılmasına, akli dengesinin yerinde olup olmadığının anlaşılması için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesine karar verdi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more