Sözcü Plus Giriş

ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde geçen yıl Ocak ayında 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın ölümüyle ilgili 1'i tutuklu 5 polisin yargılanmalarına bugün Cizre 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Savcı mütaalasında, tutuklu polis hakkında müebbet, diğerleri hakkında ise 2 yıla kadar hapis cezası isterken, duruşma karar için 11 Kasım'a ertelendi.
Cizre'de geçen 14 Ocak 2015 tarihinde Nihat Kazanhan'ın arkadaşlarıyla oynarken başından vurularak ölümüyle ilgili olarak tutuklanan özel harekat polisi Mehmet N.G. ile tutuksuz sanıklar komiser yardımcısı U.İ. ve özel harekat polisleri H.V., O.Ç. ve G.T.'nin yargılanmasına Cizre 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün devam edildi.
HDP Şırnak Milletvekilleri Ferhat Encü ve Aycan İrmez'in de izlediği duruşmada tutuklu sanık polis Mehemet N.G ile 3 tutuksuz sanık hazır bulundu. Esas hakkındaki mütealasını veren savcı, tutuklu sanık polis Mehmet N.G'nin, "Olası kast ile nitelikli öldürmek" suçundan müebbet hapis cezası, tutuksuz polisler için ise 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmalarını istedi.
Sanık müdafi ve müşteki vekilleri ise, esas hakkındaki mütaalaya karşı savunma yapmak için süre isteyince, mahkeme duruşmaya ara verdi. Aradan sonra kararını açıklayan Mahkeme karar için duruşmayı 11 Kasım tarihine erteledi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more