İstanbul Haberi: Çocukları da kendileri gibi yetim kaldı

Çocukları da kendileri gibi yetim kaldı

Çocukları da kendileri gibi yetim kaldı

 

 

Özgür ALTUNCU   İdris TİFTİKCİ / İSTANBUL, (DHA) ŞİŞLİ'de Cuma akşamı meydana gelen soygun sırasında yoldan geçerken boynuna isabet eden kurşunla hayatını kaybeden Halil İbrahim Karanfil son yolculuğuna uğurlandı. Özel bir şirkette muhasebecilik yapan 42 yaşındaki Karanfil için Kasımpaşa Merkez Camii'nde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Lütfiye Karanfil, bir yanına oğlu Eyüp Efe'yi diğer yanına da kızı İrem'i alarak eşinin tabutunun başında gözyaşı döktü. "Bak ben sana kimleri getirdim" diyerek tabutu okşayan Lütfiye Karanfil, çocuklarına dönerek, "Cennete gitti baban. Melek oldu baban. Şimdi burada babanıza söz vereceksiniz. Annenizi hiç üzmeyeceksiniz" sözleriyle herkesi duygulandırdı. Eşi ve çocukları güçlükle de olsa ayakta dururken, Halil İbrahim Karanfil'in bazı yakınları tabutu başında baygınlık geçirdi.

ÇOCUKLARI DA YETİM KALDI

Halil İbrahim Karanfil'in hem kendisinin hem de eşi Lütfiye Karanfil'in çocuk yaşta babalarını kaybettikleri ve yetim büyüdükleri, bu yüzden de babalar gününü hiç kutlamadıkları öğrenildi. Halil İbrahim Karanfil ve Lütfiye Karanfil'in çocukları da küçük yaşta yetim kaldı.

KURAN-I KERİM KURSUNDAN DÖNÜYORDU

Halil İbrahim Karanfil, Kur'an-ı Kerim öğrenmek için gittiği kurstan, otomobiliyle evine dönerken Okmeydanı Piyalepaşa Caddesi üzerinde bulunan bir akaryakıt istasyonunu soyan hırsızlarla polis arasında yaşanan çatışma sırasında kurşunun hedefi olmuş, direksiyon başında yaşamını yitirmişti. Karanfil'in kesin ölüm nedeni ve kurşunun kimin silahından çıktığı Adli Tıp raporunun ardından ortaya çıkacak. Doğup büyüdüğü Kasımpaşa'da kalabalık bir cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlanan Halil İbrahim Karanfil, Kulaksız Mezarlığı'nda toprağa verildi.

DHA

Loading...