Sözcü Plus Giriş

BURSA'nın Merkez Yıldırım İlçesi'nde çevreye pis koku yaydığı için mahkemeden alınan izin ile girilen 96 yaşındaki S.Ç.nin evinden yaklaşık 5 ton çöp çıkarıldı. Çöpler kamyonlarla taşınırken, ev belediye görevlileri tarafından temizlendikten sonra S.Ç.'ye teslim edildi.
Yıldırım İlçesi Arabayatağı Mahallesi'nde 4 katlı binanın girişinde tek başına kalan yaşlı adamın evinden çevreye yayılan pis koku mahalle sakinlerinin şikayetine neden oldu. Yapılan ihbar sonucu eve gelen Yıldırım Belediyesi Temizlik İşleri MÜdürlüğü ekipleri, 4 katlı evin giriş katının çöp ev olduğunu belirledi. S.Ç.'nin içeri girilmesine izin vermemesi üzerine temizlik görevlileri, Bursa 3'ncü Sulh Ceza Mahkemesi'nden alınan izin ile eve girdi. Evde, sokaktan toplandığı anlaşılan yatak, dolap, tahta, elbise ve çürümüş bazı gıda maddeleri ile karşılaşan ekipler, yaklaşık 5 ton ağırlığındaki bu çöpleri iki kamyona yükleyip, Hamitler Çöplüğü'ne götürüp bıraktı.
Ev yeniden temizlendikten sonra S.Ç.'ye teslim edildi.
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 69 mahalleden oluşan ilçelerinde temizliğe özel önem verdiklerini belirtti.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more