Sözcü Plus Giriş

TEKİRDAĞ'ın Çorlu İlçesi'nde polisin bir eve düzenlediği operasyonda Fas'tan gelen ve yeni bir uyuşturucu türü olduğu belirtilen 300 gram marok ile 150 gram bonzai ve 160 adet uyuşturucu niteliği taşıyan hap ele geçirildi, Ö.Y., adlı şüpheli gözaltına alındı.
Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Hıdırağa Mahallesi'nde Ö.Y.'nin evinde yüklü miktarda uyuşturucu maddesi olduğu ihbarı üzerine operasyon düzenledi. Evde yapılan aramada baca deliği içine gizlenmiş, Türkiye'de daha önce Sakarya'da ele geçirilen ve Fas'tan gelen yeni bir uyuşturucu türü olduğu belirtilen 300 gram marok ile 150 gram bonzai ve 160 adet uyuşturucu niteliği taşıyan hap ele geçirildi. Ev sahibi Ö.Y., gözaltına alınarak, hakkında soruşturma başlatıldı.
Ele geçirilen marok adlı uyuşturucu maddenin Fas'tan geldiği için 'marok' adını aldığı ve uyuşturucu türü bonzai gibi üretildiği, metal para görümünde olduğu belirtildi. Uyuşturucunun bonzai kadar tehlikeli olduğu ve hızla bağımlılık yaptığı kaydedildi.

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more