İstanbul Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'Haddinizi bilin haddinizi, geçti o, onlar mazide kaldı'(1)

Cumhurbaşkanı Erdoğan'Haddinizi bilin haddinizi, geçti o, onlar mazide kaldı'(1)

Cumhurbaşkanı Erdoğan'Haddinizi bilin haddinizi, geçti o, onlar mazide kaldı'(1)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dört Adet Yeni İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ile Çevre Yatırımları Toplu Açılış Töreni'ne katıldı. Burada konuşan Erdoğan, AP'nin Türkiye kararını eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye gibi topraklarında neredeyse her gün terör eylemi yapılan bir ülkeye 'terörle mücadele etme' demek aslında 'dükkanı kapatıp git' demektir. Çünkü terörle mücadele etmemek, terör örgütlerine teslim olmaktır. Ey Avrupa Parlamentosu, siz terör örgütüne çanak mı tuttunuz, hayır olsun" dedi.

"Türkiye, yaşadığı darbe girişimine, kanlı terör eylemlerine rağmen olağanüstü halin ikinci üç ayında bulunuyor" diyen Erdoğan, "Bununla

bitecek değil, belki bir üç ay daha, belki bir üç ay daha uzatılacak. Size ne ya Bunun kararını hükümet verir, parlamento verir, size ne Bu ülkeyi Avrupa Parlamentosu mu yönetiyor, bu ülkenin hükümeti mi yönetiyor Size ne Haddinizi bilin haddinizi, geçti o, onlar mazide kaldı. Avrupa'da hangi devlet ülkemizin şartlarında bulunsa, değil olağanüstü hal ilanı, çok daha ağır yaptırımlara gider. Bunun işaretlerine defalarca şahit olduk. En son mülteci sorununda Avrupa ülkelerinin bırakın hakkı hukuku, insanlıktan ne kadar uzağa düşebileceklerinin

sayısız hikayesi gazete arşivlerinde, insanların da hafızalarında mevcuttur. Eğer Avrupa Birliği bize 'başınıza ne gelirse gelsin sesinizi çıkarmayın' demeye getiriyorsa hiç kusura bakmasın" diye konuştu.

 

DHA

Loading...