Kocaeli Haberi: Cumhuriyet Bayramı Kocaeli'de coşku ile kutlandı

Cumhuriyet Bayramı Kocaeli'de coşku ile kutlandı

Cumhuriyet Bayramı Kocaeli'de coşku ile kutlandı

KOCAELİ'nde, Cumhuriyet Bayramı törenlerle coşku ile kutlandı. İzmit kent merkezinde binlerce kişi Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirdi.
İzmit'te 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törene Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti, CHP ve MHP Kocaeli milletvekilleri, EDOK Muhabere Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Güvenlik önlemleri alan emniyet ekipleri drone ile tören alanını izledi.
Program, Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun vatandaşları selamlamasıyla başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. İzmit Halk Eğitim Merkezi'nin halk oyunları ekibinin gösterisi ilgiyle izlenildi. Lise öğrencileri Cumhuriyet konulu şiirler okudu. Törenin ardından binlerce vatandaş İzmit kent merkezinde elerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirdi.
Dilovası'nda da Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Dilovası Belediyesi'nin önündeki törende öğrenciler geçiş yaparken, Dilovası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin öğrencilerinden oluşan bando takımı tören geçişinde yer aldı. Öğrencilerin geçişi ve tören alanındaki gösterileri ilgiyle izlenildi. Törenlerde mehter takımı da gösteride bulundu.

 

 

 

DHA

Loading...