Ordu Haberi: Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; Taksim'de Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bırakıldı

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; Taksim'de Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bırakıldı

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; Taksim'de Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bırakıldı

CUMHURİYETİN 93’üncü yıldönümü nedeniyle, Taksim’de resmi tören düzenlendi. Törene İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1’inci Ordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın da aralarında bulunduğu, askeri ve sivil protokol katıldı. 

Cumhuriyet Anıtı’nda saat 13.00’te düzenlenen törende, İstanbul Valisi Şahin, 1’inci Ordu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Avsever ve İBB Başkanı Kadir Topbaş, anıta çelenk koydular. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından ardından tören sona erdi.
YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI
Taksim’de düzenlenen tören nedeniyle, çevrede yoğun güvenlik önlemi alındı. Binaların çatısında özel harekat polisleri görev yaptı.

VALİ İLE ÇEKTİRDİLER
İstanbul Valisi Vasip Şahin, tören sonrası çevredekilerin çektirme isteklerini kırmadı. Vatandaşlarla selfie ve çektirdi.

POLİS İLE CHP’LİLER ARASINDA SES ARACI KRİZİ
Resmi tören sonrası CHP'nin de bulunduğu bazı kurum ve kuruluşlar anıta çelenk bıraktı. CHP İstanbul İl Örgütü Taksim Meydanı’na ses aracı getirdi. Ses aracından basın açıklaması yapılmasına polis izin vermedi. Yaşanan gerginlik sonrası CHP İstanbul İl Örgütü, basın açıklaması yapmadan meydandan ayrıldı.

 

 

DHA

Loading...