Ankara Haberi: Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan operasyon protesto edildi

Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan operasyon protesto edildi

Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan operasyon protesto edildi

CUMHURİYET Gazetesi yöneticileri ve yazarlarına yönelik gerçekleştirilen operasyon, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Bürosu önünde CHP Ankara İl Başkanlığı, Sosyalist Emekçiler Partisi, Haziran hareketi, Halkevleri tarafından protesto edildi.
Gazetenin Ankara bürosu önünde bir araya gelen kalabalık ‘Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek’, ‘Direne direne kazanacağız’, sloganlarının yanı sıra, ‘Özgür Basın Susturulamaz’, ‘Halkın Haber Alma Hakkı Var’ dövizleri taşıdı. Grup adına konuşan CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Türkiye’nin zor bir dönemeçten geçtiğini belirterek, şöyle dedi:
"Daha 2 gün önce Cumhuriyetimizin 93'üncü yılını kutlamalarını engellemek için Ankara sokaklarına belediyenin kamyonları ile engel oluşturan zihniyet, hemen ertesinde 93 yıldır Türkiye’nin Demokratik ve Özgürlükçü bir Cumhuriyet olması için yayın yapan her türlü engellemelere ve baskılara rağmen boyun eğmeden halkın haber alma hakkını savunan Cumhuriyet Gazetesine yönelmişlerdir. Gözaltı ve baskınlara yönelik yapılan açıklamaya göre Cumhuriyet Gazetesi hem PKK ile hem de FETÖ ile ilişkilendirmek istenilmektedir. Cumhuriyet gazetesine yöneltilen bu suçlamaların hiçbir ciddiyeti yoktur. Cumhuriyet Gazetesi başından beri demokratik bir kuruluş olmuştur. Hiç kimse Cumhuriyetin ışığını söndüremeyecek. 93 yıldır alnı ak, başı dik bir şekilde geleceğe güvenle bakan genç Cumhuriyetimizle yaşıt Cumhuriyet gazetemizi susturamayacaksınız."
Açıklamaların ardından protestocular sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Gazetesi Ankara Bürosu önünden ayrıldı.

DHA

Loading...