İzmir Haberi: Darbe başarılı olsaydı Denizli'de o isim 'Sıkıyönetim Komutanı' olacaktı

Darbe başarılı olsaydı Denizli'de o isim 'Sıkıyönetim Komutanı' olacaktı

Darbe başarılı olsaydı Denizli'de o isim 'Sıkıyönetim Komutanı' olacaktı

DENİZLİ Valisi Ahmet Altıparmak, 15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olması halinde, FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklanan 11'inci Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır'ın, Sıkıyönetim Komutanı olacağını söyledi. FETÖ soruşturmalarının süreceğini, örgütle bağlantısı olmayan kişilerin haklarının geri iade edildiğini belirten Vali Altıparmak, "Darbe girişimi başarılı olsaydı başka bir şehirden gelecek bir profesörün de Denizli Valisi olacağı söyleniyor. Ama bu konuda herhangi bir somut bulguya ulaşamadık. Ben söylenti olduğunu düşünüyorum" dedi. 
Denizli valisi Ahmet Altıparmak, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Başkan Ümit Varol, yönetim kurulu ve basın mensuplarıyla sohbet eden Vali Ahmet Altıparmak, FETÖ/PDY soruşturmalarıyla ilgili bilgi verdi. Denizli'nin FETÖ'ye karşı mücadelede iyi bir noktada olduğunu söyleyen Altıparmak, soruşturmalar kapsamında şu ana kadar bin 500 kişi hakkında işlem yapıldığını belirtti. 109 kişinin arandığını, 450 kişinin tutuklu olduğunu belirten Altıparmak, örgütle gerçekten bağlantısı olmadığı tespit edilenlerin görevlerine iade edildiğini söyledi.
15 Temmuz darbe girişiminin başarılı olması halinde şu an tutuklu bulunan 11'inci Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır'ın Sıkıyönetim Komutanı olacağını belirten Vali Altıparmak, "15 Temmuz darbe girişimi sonrasında şehrin valisinin kim olacağı konusunda net bir bilgi yok, dedikodu niteliğinde bilgiler var. O gelen bilgilerde bize de bazı isimler söylendi, ama resmi bir bilgi yok. Başka bir şehirden bir profesör Vali olarak gelecek dediler. Başka bir kurumdan bir kişinin adını söylediler. Bana insanların uydurması gibi geliyor. Çok sağlam bir bilgi olduğunu düşünmüyorum. Elimizdeki sağlam bilgi şu, Denizli'nin sıkıyönetim komutanı belliydi. O da Tugay Komutanı idi" diye konuştu.
Vali Altıparmak, FETÖ/PDY soruşturmalarında sanık sayısının fazla olması nedeniyle yargılamaların salonlarda yapılacağını belirterek, salon arayışının sürdüğünü söyledi. Altıparmak, "Cumhuriyet Başsavcılığımız yargılamaların yapılması için üç tane salon inceledi. Bu yerlerden hangisinde yargılama yapılacağı belirlenecek" dedi. 
Denizli-İzmir arası elektrikli çift hatlı demiryolu projesi üzerinde çalışmalar yapıldığına da değinen Altıparmak, Aydın-Denizli Otoyolu'nun yapımına başlanması için de çalışmaların sürdüğünü söyledi. 
Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Varol ziyaretin sonunda Vali Altıparmak'a Hierapolis tiyatrosunun konu edildiği ve Denizli Basın Tarihi kitabını hediye etti.

 

DHA

Loading...