Karabük Haberi: Darbe girişiminde ölen inşaat işçisinin anne ve babasına maaş

Darbe girişiminde ölen inşaat işçisinin anne ve babasına maaş

Darbe girişiminde ölen inşaat işçisinin anne ve babasına maaş

Bülent DİKTEPE/KARABÜK, (DHA)  AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden inşaat işçisi 44 yaşındaki Metin Arslan'ın annesi 71 yaşındaki Şazi ve aynı yaştaki babası Zeki Arslan'a, maaş bağlandığına ilişkin tebligatları hastanede teslim etti.
İstanbul'da yaşayan Metin Arslan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı önünde darbe kalkışması yapan askerlere direnirken hayatını kaybetti. Metin Arslan'ın Karabük'te yaşayan memur emeklisi babası Zeki ve annesi Şazi Arslan'a, Olağanüstü Hal kapsamındaki kararname gereği Sosyal Güvenlik Kurumu'nca maaş bağlandı. Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Mehmet Aktaş ve AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal ile birlikte Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nde tedavi gören şehidin kalp hastası annesi Şazi Arslan'ı ziyaret etti. Şahin, Şazi Arslan ile yanında refakatçı olarak bekleyen eşi Zeki Arslan'a, maaş bağlandığına ilişkin tebligatları teslim etti. Şahin, Başbakan Binali Yıldırım'ın aileye yazdığı mektubu da okuyarak Arslan çiftine teslim etti.
Şahin, Metin Arslan’ın vatanı için şehit olduğunu ifade ederek, "Hepimizin dünyada böyle bir ömrü var. Nihayet vademiz gelince bizde geldiğimiz yere, bizi dünyaya gönderene geri döneceğiz. Erken gitti ama vatanı için gitti, şehittir. Sen de şehit anasısın. Biz şehitlerimize, onların yakınlarına devlet ve hükümet olarak tabii ki sahip çıkacağız" dedi. Şehidin yakınlarından birisine devletin sınavsız memurluk hakkı tanıdığını belirten Şahin, her zaman şehit ailelerinin yanında olacaklarını belirtti.
Şazi Arslan da yanında taşıdığı oğlunun ını göstererek, "Bak gitti oğlum görüyor musunuz gitti. Darbe gecesi oğlumla konuştum. 'Orada durma çabuk gel, çok hastayım' dedim. 'Geleceğim' dedi. Oğlumu hiç görmedim. Gitti kayboldu" dedi.

DHA

Loading...