Sözcü Plus Giriş

ADANA Valisi Mahmut Demirtaş ile eşi Beyhan Demirtaş, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ikizi ile birlikte şehit düşen polis memuru Ahmet Oruç'un geçtiğimiz günlerde dünyaya gelen kız bebeğini, evinde ziyaret edip sevdi.
Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda polis memuru ikizi Mehmet Oruç ile birlikte şehit düşen 25 yaşındaki Ahmet Oruç'un eşi Emine Oruç, geçen hafta bir kız bebek dünyaya getirdi. 'Hifa' adı verilen şehit kızı ve ailesini Vali Mahmut Demirtaş ile eşi Beyhan Demirtaş evinde ziyaret etti. Hifa bebeğe İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Avrupa Birliği Bakanın Ömer Çelik adına Cumhuriyet altını takan Vali Demirtaş, şehit kızını kucağına alıp uzun süre sevdi.
Hifa bebeğe kendisi ve eşi adına da doğum hediyesi olarak altın takan Vali Mahmut Demirtaş, anne Emine Oruç'u tebrik etti. Duygulu anların yaşandığı ziyarette konuşan Vali Demirtaş, şehit ikiz kardeş polis memurlarından Ahmet Oruç'un şahsında, vatanın birlik ve bütünlüğü, ülkenin bekası için canlarını veren tüm şehitler ve gazileri, rahmetle ve minnetle andıklarını söyledi. Mahmut Demirtaş, şehit yakınları ve gazilerin daima yanlarında olacaklarını vurguladı.
Şehit polis eşi Emine Oruç ise, "Vatan sağolsun" dedi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more