Adana Haberi: Darbe ve FETÖ mağdurlarına ücretsiz psikolojik destek

Darbe ve FETÖ mağdurlarına ücretsiz psikolojik destek

Darbe ve FETÖ mağdurlarına ücretsiz psikolojik destek

ADANA Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişimi ve Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mağduru vatandaşlara ücretsiz psikolojik destek hizmeti verecek.
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde açılan Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde uzman psikolog ve psikoterapistler, teröristlerin darbe girişiminde yaşattığı dehşet ile şaibeli merkezi sınavlar ve atamalar nedeniyle ruh sağlığı olumsuz etkilenen vatandaşlara psikolojik terapi hizmetini ücretsiz sunacak.
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Op. Dr. Fatih Karayandı, belediye personelinin verimliliğini arttırmak amacıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün talimatıyla oluşturulan merkezde Psikolog-Psikoterapist Funda Çiçekdeş, Psikolog Fazıl Çağı Oğuz ve Aile Danışmanı Uzman Dr. Erol Özer'in görevlendirildiğini söyledi. Dr. Fatih Karayandı, "Merkezimizde üniformalı teröristlerin şehit ettiği asker ve polisler ile sivil vatandaşların ailelerine, terör gazilerine psikolojik destek vereceğiz. Şehit yakınlarının ve terör gazilerinin yanı sıra devlet kurumlarına sızan terör örgütünün merkezi sınavlardaki soru hırsızlıkları nedeniyle istikbaliyle oynanan vatandaşlara da yaşadıkları travmaları atlatmaları için aynı terapileri sunacağız" diye konuştu.
KPSS, üniversiteye yerleştirme sınavları, Fen ve Anadolu liselerine giriş sınavlarında devlet kadrolarına sızan FETÖ mensuplarının yaptığı soru hırsızlıkları, yolsuzluklar, şaibeler ve kayırmaların darbe kalkışmasında tutuklanan teröristlerin itiraf ettiğini vurgulayan Dr. Fatih Karayandı, "Toplumumuzun geniş kesiminde oluşan ruhsal travmaları onarmak amacıyla Psikolojik Danışmanlık Merkezimiz ücretsiz hizmet verecek. Bu hizmetimizden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın başvurularını 0322-457 10 05 numaralı telefona bekliyoruz" dedi.

DHA

Loading...