Nevşehir Haberi: Darbecilere karşı demokrasi nöbeti devam ediyor STK’lar kefen giydiler

Darbecilere karşı demokrasi nöbeti devam ediyor STK’lar kefen giydiler

Darbecilere karşı demokrasi nöbeti devam ediyor STK’lar kefen giydiler

NEVŞEHİR'de vatandaşların 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlattığı demokrasi nöbeti devam ediyor. Darbe girişimi protestosuna bazı kişilerin üzerlerine giydikleri kefenlerle katıldıkları görüldü.
Türk Telekom önü ndeki meydandaki demokrasi nöbetine binlerce kişinin yanısıra AK Parti’nin çeşitli yönetim kadrolarında görev yapan yöneticiler ile bazı kişiler üzerlerine giydikleri kefenlerle katıldı.  Meydanda toplananlar, Nevşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın seslendirdiği kahramanlık marşlarla coşku dolu anlar yaşadılar. Zaman zaman tekbirler getiren vatandaşlar, sloganlarla darbe kalkışmasını tekpilerini ifade ettiler. Darbe kalkışması sırasında şehit olan asker, polis ve sivil vatandaşlar içen Nevşehir İl Müftülüğü personelleri tarafından Mevlid-i Şerif okundu. Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk ise Mevlid-i Şerif sonrasında dua yaptı. Bu arada demokrasi nöbetine katılan Suriyeli sığınmacı bir ailenin çocuğu da vatandaşlara Kuran-ı Kerim Tilavetinde bulundu.
Daha sonra halka hitap eden Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, “Bu vatan hainlerini hiçbir günahı olmayan o hayvanların seviyesine çekip onlara değer vermeyelim. Bunlar o hayvandan bile daha aşağıdadırlar" dedi.
Cumhurbaşkanı ile bugün telefonda görüşen bir şehit babasının sarf ettiği sözlere dikkat çeken Ünver, "Oğlunun tabutu başında sayın Cumhurbaşkanımızla konuşan o acılı şehit babası ne diyordu Cumhurbaşkanımıza ‘Bizim için oğlumuz değil sayın Cumhurbaşkanım bu vatan önemlidir. Bin de oğlum olsa bu vatan için feda olsun‘ diyordu. Kim durabilir böyle bir inancın, imanın karşısında. Allah o şehit babasından ve şehit oğlundan razı olur inşallah. Artık insanlarımız oynanan oyunların farkında. Artık 1960’larda, 70’lerde, 80’lerde ve 90 ‘lardaki gibi ülkemizi teslim etmeyeceğiz bu şer odaklarına. Demokrasi nöbetimiz kutlu olsun" diye konuştu.

DHA

Loading...