Sözcü Plus Giriş

CHP İngiltere Birliği'nde, Davut Karataş yeni dönem için başkan adaylığını açıkladı.

CHP İngiltere Birliği 2015-2016 döneminde geçtiğimiz nisan ayına kadar Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Davut Karataş, 16 Ekim'de düzenlenecek Genel Kurul'daki seçimlerde başkanlık görevine aday olduğunu ve yeni dönem için vaatlerini açıkladı.

CHP İngiltere Birliği yeni dönem Başkan Adayı Davut Karataş, Altı Ok Grubu'nun yeni üyelerin yanı sıra, 2015-2016 döneminde düzenlenen seçim çalışmaları, çalışma grupları ve etkinliklerde aktif görev almış tecrübeli kişileri bir araya getiren etkin ve yetenekli bir ekip olduğunu belirtti.

Karataş: “Türkiye ve CHP için fayda sağlamayı amaç edinmiş bu tecrübeli ekip ile etnik ve mezhepsel ayırım yapan yıkıcı muhalefete izin vermeden hem Türkiye hem de İngiltere'deki vatandaşlarımız için birleştirici güç olmaya geliyoruz.” dedi. CHP İngiltere Birliği'nin kuruluşundan itibaren ayrıştırma yaparak fayda sağlamaya çalışan diğer adayların birleştirici bir güç olmayı hiçbir zaman başaramayacağını belirten Karataş, böyle bir durumdan bu zamana kadar CHP'nin çok zarar gördüğünü, seçilmesi durumunda katkı sağlamak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu ifade etti.

Karataş, hedeflerindeki CHP İngiltere Birliği için çalışmalarını ‘Birlik ve Beraberlik', ‘Toplumumuz İçin', ‘Türkiye'nin Layıkıyla Temsili', ‘Yetenekli ve Etkin Yönetim', ‘Gençlik ve Kadın Kolları' ve ‘İletişim' gibi altı ana başlık altında topladı.

Karataş açıklamasında, “Türkiye ve CHP için fayda sağlamayı amaç edinmiş bu tecrübeli ekip ile etnik ve mezhepsel ayırım yapan yıkıcı muhalefete izin vermeden hem Türkiye hem de İngiltere'deki vatandaşlarımız için birleştirici güç olmaya geliyoruz.” dedi. CHP İngiltere Birliği'nin kuruluşundan itibaren ayrıştırma yaparak fayda sağlamaya çalışan diğer adayların birleştirici bir güç olmayı hiçbir zaman başaramayacağını belirten Karataş, böyle bir durumdan bu zamana kadar CHP'nin çok zarar gördüğünü, seçilmesi durumunda katkı sağlamak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu belirtti.

CHP İngiltere Birliği Genel Başkanlığı seçimleri, 16 Ekim Pazar günü Londra'da gerçekleştirilecek.

DHA