Sözcü Plus Giriş

İstanbul Haberi: Davutoğlu ve Canikli, Başkan Çağırıcı’nın oğlunun düğününde nikah şahidi oldu

Davutoğlu ve Canikli, Başkan Çağırıcı’nın oğlunun düğününde nikah şahidi oldu

15:51 -
Davutoğlu ve Canikli, Başkan Çağırıcı’nın oğlunun düğününde nikah şahidi oldu

 

 

 

İSTANBUL, (DHA) BAĞCILAR Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın oğlu Sinan Çağırıcı ile Gülsüm Gökçe Koçak dünya evine girdi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın nikahı kıydığı törende gelin ile damadın şahitliklerini eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Giresun Valisi Hasan Karahan, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci yaptı.
Nikah törenine katılan davetlileri Başkan Çağırıcı, eşi Emine Çağırıcı, gelinin annesi Semray Koçak ile babası Abdullah Koçak karşıladı.

BİRBİRİNİZİ SEVİN VE SABIRLI OLUN”

Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı’nda düzenlenen nikah töreniide eski Başbakan Davutoğlu çifte, vatana ve millete hayırlı evlatlar yetiştirmeleri temennisinde bulundu.
Davutoğlu, “Birbirinizi sevin, sabırlı olun ve hayırda yarışın. Bu güzel beraberliğiniz hep devam etsin” dedi. Feyzullah  Kıyıklık ise “Bu yeni nesil inşallah bizim gibi 15 Temmuzları yaşamaz” dedi. Balkanlıoğlu da yıllar önce Bağcılar’da kaymakamlık yaptığını hatırlatarak, “Evlatlarımızın mürüvvetini gördüğümüz için çok mutluyuz” diye konuştu.  Başbakan Yardımcsı Canikli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘en az 3 evlat yapmaları’ tavsiyesini hatırlatarak, “Çocuk tavsiyesinde bulunmuyorum ancak 3 çocuğun yetmeyeceğini söyleyebilirim. Bu 4 çocuk veya 5, 6 çocuk da olabilir. İnşallah vatana ve millete hayırlı evlatlar yetiştirirsiniz” dedi.

Canikli,  evillik cüzdanını gelin Gülsüm Gökçe Koçak’a verdi. Tören sonunda İl Müftüsü Prof.Dr. Rahmi Yaran nikah duası okudu.

“MİLLETVEKİLLERİ, BELEDİYE BAŞKANLARI İLE ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI”
Nikah törenine ayrıca TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Prof .Dr. Mustafa Şentop, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Aziz Babuşçu, Harun Karaca, Mehmet Metiner, Hasan Turan, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Almanya’nın Hamm şehri Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcıları, belediye başkan yardımcıları, meclisi üyeleri ve ilçe muhtarlarının yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.  

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more