Sözcü Plus Giriş

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Büyükçiftlik Beldesi'nin Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Belediye Başkanı İsmail Rüştü Zeydan, partisinden istifa etti. Zeydan bundan sonra görevini bağımsız olarak sürdüreceğini söyledi.
Büyükçiftlik Belediye Başkanlığı'na 1994- 2003 yılları arasında 2 dönem Doğruyol Partisi, 2 dönem de Ak Parti'den seçilen İsmail Rüştü Zeydan, daha sonra partisi Ak Parti'den 25 Aralık 2013 yılında istifa ederek DBP'ye geçti. Zeydan, bu partiden de istifa ettiğini açıkladı. Bundan sonra görevini bağımsız olarak sürdüreceğini belirten Zeydan, "Bizim partiyle hiçbir ilişkimiz kalmamıştırtır. Bundan sonra hiçkimseyle hiçbir partiyle bağımız kalmamıştır. Bundan sonra kendi yolumuzu kendimiz çizeceğiz. Kimsenin buyunduruluğu altında kalmayacağız. Bu partiye girerken, akın kanın durmasını istemiştik ve bu amaçla da DBP'ye geçmiştim" dedi.
Belediye Başkanı İsmail Rüştü Zeydan'ın, Yüksekova İlçesi'ne bağlı Büyükçiftlik Beldesi Yeniışık Köyü Olukbaşı Mezrası'nda dün sabah PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 3 köy korucusuyla aynı aşiretten olduğu belirtildi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more