Karabük Haberi: Demiryolu köprüsündeki kumlama çalışmasında 'toz' tepkisi

Demiryolu köprüsündeki kumlama çalışmasında 'toz' tepkisi

Demiryolu köprüsündeki kumlama çalışmasında 'toz' tepkisi

 KARABÜK'te, bakıma alınan demiryolu köprüsünde yapılan kumlama çalışması sırasında çevreye yayılarak kirliliğe yol açan toz tepki çekti.
Karabük Demir Çelik Fabrikaları ile kent merkezi arasından geçen Araç Çayı üzerinde bulunan demiryolu köprüsünde bakım onarım çalışması başlatıldı. Müteahhit firmanın 1 hafta sürecek çalışması kapsamında boyama işleminden önce köprüdeki kir ve pasların temizlenmesi için kumlama yapıldı. Kumlama çalışması sırasında çıkan toz çevrede kirliliğe yol açtı. Atatürk Bulvarı ve Albay Karaoğlanoğlu Caddesi’ni kaplayan tozdan hızlı adımlarla ve koşarak kaçna vatandaşlar duruma tepki gösterdi.
Karabük Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, şikayetler üzerine köprüde inceleme yaptı ve çevrede tozla kaplanan alanları görüntüledi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Aynacı, yapılan çalışmaların takipçisi olduklarını, toz emisyonlarının kontrol altında tutulması için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi.
Firmanın kalite kontrol müdürü Hüseyin Yalçın ise çıkan toz ve dumanın görsel olarak sıkıntı verebileceğini ancak insan sağlığı ve çevresel açıdan bir sakıncasının olmadığını belirtti.

DHA

Loading...