Sözcü Plus Giriş

MARDİN'in Derik İlçesi'nde PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucunda ağır yaralanan, kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde şehit olan geçici köy korucusu Nuri Dinç için Diyarbakır'da uğurlama töreni düzenlendi. Törenin ardından, şehit Dinç'in cenazesi Derik'e gönderildi.
Derik İlçesi'nde PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen ve 4 askerin şehit olduğu patlamada ağır yaralanarak kaldırıldığı Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün akşam şehit olan geçici köy korucusu Nuri Dinç için Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı'nda uğurlama töreni düzenlendi. Törene, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 7'nci Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Ali Sivri, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, 8'inci Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kadircan Kottaş, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, vali yardımcıları, kaymakamlar, şehidin ailesi, silah arkadaşları ile askerler katıldı.
Şehit korucu Dinç'in cenazesinin katafalka koyulmasıyla başlayan törende daha sonra saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törenin ardından şehit köy korucusunun cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Mardin'in Derik İlçesi'ne gönderildi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more