Sözcü Plus Giriş

EVREN YAYINCILIK: FETÖ İLE İLİŞKİMİZ YOK
Milli Eğitim Bakanlığı'nın Türkiye genelinde uyguladığı ve Antalya'da da ilçe milli eğitim müdürlüklerince tüm okullara gönderilen belgelerle bazı ders kitaplarının dağıtılmamasına ilişkin Evren Yayıncılık’tan açıklama yapıldı.
Açıklamada, Talim Terbiye Kurulu kararıyla ders kitabı olarak kabul edilen 6. Sınıf Sosyal Bilgiler kitabımız ve yayınevinin isminin yer aldığı belirtilerek, şöyle denildi:
“Haber içeriği okunduğunda, bu listelerde yer alan tüm yayınevlerinin FETÖ ile ilişkili olduğu algılanmaktadır. Eğitim yayıncılığı alanında 40 yıldır faaliyet gösteren yayınevimizin FETÖ veya herhangi bir illegal yapı ile ilişkisi olmamıştır. Habere konu ta yer alan listedeki kitabımızla ilgili olarak MEB tarafından 22 Ağustos 2016 tarihinde istenen düzeltmeler ivedi olarak yapılmış ve kitabımız incelenmek üzere 23 Ağustos 2016 tarihinde Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'na teslim edilmiştir. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından incelenen kitabımızda yapılan düzeltmelerin uygun bulunduğu, 24 Ağustos 2016 tarihli yazı ile tarafımıza bildirilmiştir. Yazı yayınevimize yönelik bir sınırlama ya da FETÖ bağlantısının söz konusu olmadığı apaçık ortadadır.”

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more