Sözcü Plus Giriş

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Timmermans, Bulgaristan Dışişleri Bakanı Mitov, Yunanistan Dışişleri Bakanı Kocias ve Arap Turizm Örgütü Başkanı Bandar Al Fuhaeid ile telefonda görüştü.
Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Bulgaristan Dışişleri Bakanı Daniel Mitov, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias ve Arap Turizm Örgütü Başkanı Bandar Al Fuhaeid, bugün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu arayarak dün İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısıyla ilgili taziyelerini iletti.
Bakan Çavuşoğlu bugün AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, yarın (30 Haziran) Brüksel'de gerçekleştirilecek 33 no'lu 'Bütçesel ve Mali Hükümler" faslının açılmasına ilişkin Hükümetlerarası Konferans'ın hazırlıkları da dahil olmak üzere Türkiye-AB ilişkilerine ilişkin güncel konular ele alındı.
Timmermans telefon görüşmesinde ayrıca, 28 Haziran'da İstanbul'da gerçekleştirilen terör saldırısı nedeniyle taziyelerini sundu. 

DHA