Sözcü Plus Giriş

DİYARBAKIR, (DNA) DİYARBAKIR polisi, kent genelinde çeşitli tarihlerde düzenlediği 16 ayrı kaçakçılık operasyonunda piyasa değeri yaklaşık 2 milyon lira olan kaçak sigara ele geçirdi.
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, haksız kazanç sağlamak amacıyla kaçakçılık yapanlar ve organizasyonların deşifresine yönelik olarak son 3 günda 16 operasyon düzenledi. Operasyonlarda piyasa değeri 1 milyon 905 bin lira olan 272 bin 182 paket sigara ele geçirildi.
Diyarbakır Valiliği tarafından konu ile ilgili yapıyan yazılı açıklamada, "Düzenlenen operasyonlarda piyasa değeri 1 milyon 905 bin 274 lira olan 272 bin 182 paket kaçak sigara, piyasa değeri 7 bin lira olan 70 şişe kaçak alkollü içki, piyasa değeri 5 bin lira olan 7 adet kaçak cep telefonu ve 11 bin 975 Litre kaçak akaryakıt ele geçirilmiştir. Yapılan operasyonlarla ilgili olarak 34 şüpheli şahıs hakkında adli işlem yapılmış, kaçak sigara, cep telefonu ve akaryakıt taşımacılığında kullanıldığı tespit edilen 19 araca ise el konulmuştur. İlimizde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, haksız kazanç sağlayan suç organizasyonlarına karşı yürütülen çalışmalara aralıksız ve kararlı bir şekilde devam etmektedir" denildi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more