Yozgat Haberi: Dorsesi kayan TIR'a beton mikseri ile otomobil çarptı: 2 yaralı

Dorsesi kayan TIR'a beton mikseri ile otomobil çarptı: 2 yaralı

Dorsesi kayan TIR'a beton mikseri ile otomobil çarptı: 2 yaralı

YOZGAT’ta viraja girdiği sırada yağmurla birlikte mıcırın da etkisiyle dorsesı kayan TIR'a karşı yönden gelen beton mikseri ile otomobil çarptı. Kazada mikser ve otomobilin sürücüleri yaralandı.
Kaza, Yozgat-Hattuşaş Karayolu Kırıklı Mevkii'nde meydana geldi. Yozgat Et Süt Kurumu’na getirdiği büyükbaş hayvanları indirdikten sonra Hattuşaş yönüne giden Kadir Bulut yönetimindeki 66 LY 713 plakalı TIR'ın dorsesi, belediye asfalt plenti önünde bulunan viraja girdiği sırada yağmurun etkisiyle kayarak yolu kapattı. Bu sırada karşı yönden gelen Şevket Erciyas yönetimindeki 66 KN 959 plakalı beton mikseri, viraj içerisinde TIR dorsesine çarptı. Arkadan gelen 06 BE 1549 plakalı otomobil de yolu kapatan TIR’a çarparak yol kenarına savruldu. Kazada, beton mikserinin şoförü Şevket Erciyas ile otomobil sürücüsü Mustafa Kılıç yaralandı. Araçlarda sıkışan sürücüler, sağlık ekipleri tarafından sıkıştıkları yerden çıkartılarak Yozgat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Kazanın meydana geldiği virajda, belediye tesisi tarafından mıcır depolandığı ve yağmur çiselemesi sonucu mıcır tozlarının yolu kayganlaştırdığı belirtildi. Kazaya sebep olan TIR şoförü Kadir Bulut, viraja girdiği sırada dorsenin makasladığını ve yolu kapattığını söyledi.

DHA

Loading...