Sinop Haberi: Down sendromlu kızın gelinlik hayali gerçek oldu

Down sendromlu kızın gelinlik hayali gerçek oldu

Down sendromlu kızın gelinlik hayali gerçek oldu

SİNOP'un İncedayı Mahallesinde yaşayan Down sendromlu 46 yaşındaki Reyhan Eriş’in ailesi, kızının uzun süredir hayalini kurduğu düğünü yaptı.
Sinop’ta ailesiyle birlikte yaşayan down sendromlu Reyhan Eriş, gelinlik giyerek evlenmenin hayalini kurdu. Televizyonda gördüğü down sendromlu bir kadının evlenme haberi üzerine ailesine düğün istediğini söyledi. Bunun üzerine Eriş ailesi düğün için hazırlıklara başladı. Eriş'in kuzeni Ali Onat da damat olmayı kabul edince hazırlıklar hızlandı. Reyhan Eriş’in annesi Sabiha Eriş, "Televizyonda down sendromlu bir kıza düğün yapıldığını izleyince ondan çok etkilendi. Ondan sonra 'ben de düğün' istiyorum dedi. Biz de düşündük taşındık onu kırmak istemedik. Belediye Başkanımız Baki Ergül ve Belediye Başkan Yardımcısı Rahmi Balfidan bizlere çok yardımcı oldu. Salon masraflarımızı onlar karşıladı" dedi.
Reyhan Eriş’in yeğeni Ali Onat da rol gereği damat olunca bugün anlı şanlı bir düğün gerçekleştirildi .CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Melih Keleş de katıldığı düğünde herkes gönlünce eğlendi. Yapılan dans ardından bir süre çalan müzik eşliğinde oynayan Eriş, daha sonra kendisi için hazırlanan düğün pastasını keserek, tadına baktı. Ardından, halaylar çekildi. Orkestra eşliğinde düğüne katılanlar doyasıya eğlendi.

DHA

Loading...