Sözcü Plus Giriş

Düzce Haberi: Düzce'de 'cinsel istismar' düzenlemesine tepki

Düzce'de 'cinsel istismar' düzenlemesine tepki

Güncellenme: 15:56, 19/11/2016
Düzce'de 'cinsel istismar' düzenlemesine tepki

DÜZCE Ülkü Ocakları üyesi kadınlar, TBMM'de görüşülen Ak Parti'nin 'Cinsel istismar düzenlemesi' ne ilişkin önergesini basın açıklaması ile protesto etti.
Anıtpark'ta toplanan Düzce Ülkü Ocakları üyesi kadınlara erkekler de destek verdi. Grup, 'Tokalaşmayı zina olarak nitelendirenler, tecavüz eden sapıkları aklamaya çalışıyorlar' yazılı dövizler açarak önergenin geri çekilmesini istedi. Düzce Ülkü Ocakları Bayan Birimi Başkanı Rümeysa Ataseven, basın açıklamasında TBMM'ye sunulan önergenin tam metnini okuyarak şöyle dedi:
"Düzce Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi olarak bu tasarının Meclisimize geldiği gibi tez zamanda geri dönmesini toplumumuz adına talep ediyoruz. Biliyoruz ki küçük yaşta evliliğe sürüklenen çocukların ülkemizin aydınlık geleceğine, gelişim sürecine hiçbir faydasının olmadığı gibi o çocuklarla birlikte ülkemiz de felakete sürüklenmektedir. Meclisimizde görüşülmesi gereken mesele, bir çocuğun hayatı karardıktan sonra  alınabilecek önlemlerdir. Çocuklarımızı ahlaksızca istismar eden canilerin ve erken evlilikle hayatını karartan ailelerin yüksek yaptırımlı bir cezayla karşılaşacaklarını bilmeleri ve atılan her adımda bu korkuyu yüzlerinde hissetmeleri gerekmektedir. Vicdan nedir bilmeyen ve küçük çocukların hayatlarını mahveden canilerin en ufak bir affedici unsurla yargılanmasını sindirmiyoruz. Bunun için tüm toplumumuzu tez zamanda tepki koymaya davet ediyoruz. Milletin seçtiği siyasileri de milletine yaptığı bu yanlıştan dönmeleri için uyarıyoruz."
Grup, açıklamanın ardından ellerindeki dövizlerle bir süre sessizce ayakta bekleyerek tepkilerini göstererek dağıldı.

DHA