Sözcü Plus Giriş

Son Dakika: Eczacıbaşı: Toplumsal refah ve huzur hukukun üstünlüğü ve demokrasi ile gerçekleşir

Eczacıbaşı: Toplumsal refah ve huzur hukukun üstünlüğü ve demokrasi ile gerçekleşir

Güncellenme: 18:09, 18/07/2016
Eczacıbaşı: Toplumsal refah ve huzur hukukun üstünlüğü ve demokrasi ile gerçekleşir

Eczacıbaşı Topluluğu, darbe girişimine ilişkin açıklamasında, toplumsal refah ve huzurun hukukun üstünlüğü ve demokrasi ile gerçekleştirilebileceğini vurguladı.

Eczacıbaşı Topluluğu'nun yazılı açıklamasında, "Eczacıbaşı Topluluğu olarak, demokrasinin ilke ve kurumlarına yönelik kanun dışı her türlü girişimi kınıyoruz. Toplumsal refah ve huzurun ancak, hukukun üstünlüğü, milletin egemenliği ve demokrasiye bağlılıkla gerçekleştirilebileceğine yürekten inanıyoruz" denildi ve şu konuların altı çizildi:
"Anayasal düzene ve demokrasiye karşı girişilen müdahale sırasında, devletimizin tüm yönetim kademelerinin, parlamenterlerimizin, güvenlik güçlerimizin, basınımızın ve demokrasiye sahip çıkan tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte vatandaşlarımızın gösterdikleri irade, birlik ve bütünlüğümüzün en büyük güvencesidir. Türkiye’nin sağduyu ile birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek bu badireden daha da güçlü şekilde çıkacağına inanıyoruz. Olaylarda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyor, ülkemize ve milletimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz."
 

DHA