Sözcü Plus Giriş

EDİRNE’de internet üzerinden organize olan kadınlar, renkli kıyafetler giyip, bisiklet kullananların sorunlarına dikkat çekmek amacıyla tur düzenledi.
İnternet üzerinden organize edilen ‘süslü kadınlar bisiklet turu’na yaklaşık 100 kadar kadın katıldı. Kadınlar, 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' ve 'Dünya Otomobilsiz Kentler Günü'ne destek amacıyla Atatürk anıtı önünde bir araya gelirken, renkli kıyafetler giyip, bisikletlerini de süsledi. Trafiğe kapalı olarak Saraçlar Caddesi’nden geçerek yaklaşık 10 kilometre pedal çeviren kadınlara bazı erkeklerde destek verdi. Gruptaki kadınlar adına konuşan Esmanur Demircan, turu kadına ve bisikletliye saygıya dikkat çekmek için düzenlediklerini ifade ederek, “Biz bu turu kadınların dilediği gibi, korkmadan, istedikleri kıyafetleriyle sokağa çıkmaları için düzenliyoruz. Kadınlarında rahatlıkla okullarına, işlerine bisikletle gidebilsinler. Bu tur Edirnemiz için umarım güzel bir başlangıç olur” dedi.
Süslü kadınların bisiklet turuna katılanlar, yaklaşık 10 kilometre pedal çevirerek bisiklet kullanan kadınların sorunlarına dikkat çekti.

DHA