Elazığ Haberi: Elazığ'da tutuklanan polis sayısı 40'a yükseldi

Elazığ'da tutuklanan polis sayısı 40'a yükseldi

Elazığ'da tutuklanan polis sayısı 40'a yükseldi

ELAZIĞI'da darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 61 polisten 40'ı tutuklanırken, 21'i adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.
15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Elazığ Emniyet Müdürlüğü'nün çeşitli kademelerinde görevli ve aralarında 2, 3, 4 ve 5'inci sınıf emniyet ve şube müdürleri, emniyet amirleri, başkomiser ve başkomiser yardımcılarının da bulunduğu 61 polis gözaltına alındı. Son 5 gün içerisinde emniyetteki sorguları tamamlanan ve gruplar halinde adliyeye sevkedilen polislerin son 15'i bugün çıkarıldı. Savcılıkta ifade veren 15 polisten 14'ü tutuklanırken, 1 polis ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 61 polisten 40'ı tutuklanarak cezaevine konulurken, 21 polis ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Adliye önüne gelen gözaltındaki polis yakınları, alkışlarla yakınlarına destek verirken bir polisin yakını, "Kardeşim onları bırakın, bu insanları dinleyin, onların anasıdır, babasıdır kardeşidir. Ben İskenderun’dan gelmişim. İki tane küçücük çocuğa ne diyeceğim? Suçsuz günahsız. Doğu'da PKK'yı bayraklarla, şarkılarla, halaylarla karşıladılar. Niye suçsuz yere tutukluyorlar. Biz de şehit olan askerlerimiz için ağladık, polislerimiz için ağladık, bunları yapsınlar diye ağlamadık. Hak etmediler" diyerek gözyaşı döktü.
Tutuklu polisleri götüren minibüsün adliyeden ayrılışı sırada yakınları alkışlarla destek verdikleri görüldü.

 

DHA

Loading...