Denizli Haberi: Elektrik akımına kapılan 18 gebe ineği telef oldu

Elektrik akımına kapılan 18 gebe ineği telef oldu

Elektrik akımına kapılan 18 gebe ineği telef oldu

DENİZLİ'nin Çivril İlçesi'nde, besici 50 yaşındaki Saffet Dağdelen'in ahırındaki 22 gebe inekten 18'i süt sağımı sırasında elektrik akımına kapılarak telef oldu. Geçim kaynağı olan ineklerinin telef olmasının üzüntüsünü yaşayan Dağdelen, yetkililerden yardım istedi.
Çetinler Mahallesi'nde besi çiftliği bulunan Saffet Dağdelen'in ahırındaki 22 ineğinden 18'ini bugün saat 07.00 sıralarında, süt sağımı için kilit bölümüne soktu. Ardından sağım sırasında hareket etmemeleri için başlarını kilitledi. Süt sağımı yapıldığı sırada elektrik akımına kapılan ineklerin tamamı, çırpınmaya başladı. Dağdelen, durumu farkedip, şalteri indirerek elektrik akımını kesse de bu çabası ineklerinin telef olmasını önlemeye yetmedi.
Dağdelen, durumu Çivril İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen Çivril Belediyesi ve AYDEM Elektrik Dağıtım Şirketi yetkilileri de inceleme yapıp, ineklerin nasıl akıma kapıldığını tespit için inceleme yaptı. Elektrik kaçağının kilit demirlerine nasıl ulaştığının araştırıldığı bildirildi.
Tek geçim kaynağı olan ineklerinin telef olmasının üzüntüsünü yaşayan Saffet Dağdelen, "Sadece dört ineğim kaldı. Kendim de ölebilirdim. Ne yapacağımı bilmiyorum, 45 bin lira yem kredisi borcum var. Oğlumun düğünü için de 40 bin lira kredi çekmiştim. Bunları ineklerime güvenerek ödeyecektim. Çaresiz kaldım, ne yapacağımı bilmiyorum, yetkililerden yardım istiyorum" dedi.

DHA

Loading...