Sözcü Plus Giriş

ESKİŞEHİR'de oturduğu apartmandaki komşularının kendisini öldüreceğini iddia eden 49 yaşındaki Mustafa Demir, evindeki eşyaları 3'üncü kattan attı. Elinde bıçak olan ve "Cumhurbaşkanlığından biri gelsin, onlar gelmiyorsa vali ya da kaymakam gelsin" diyen Mustafa Demir'i, özel harekat polisleri etkisiz hale getirdi.
Olay öğle saatlerinde Işıklar Mahallesi İsmail Gaspıralı Caddesi'nde meydana geldi. 8 katlı apartmanın 3'üncü katında oturan ve psikolojik rahatsızlığı olduğu belirtilen Mustafa Demir, "Ben Tayyip Erdoğan'cıyım. Tayyip Erdoğan'a hizmet etmek istiyorum. Bunlar beni öldürmek istiyor. Bütün apartman beni öldürecek. Her yere kamera koydular. Getirdikleri çikolata bile zehirli" diyerek eşyalarını sokağa atmaya başladı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, itfaiye ve 112 sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri apartmanı önüne şişme branda koydu.
Elinde ekmek bıçağı olan Mustafa Demir, Cumhurbaşkanlığından birinin, vali ya da kaymakamın gelmesini istedi. Yaklaşık 2 saat süreyle evindeki eşyaları 3'üncü kat penceresinden atan Mustafa Demir'i polisler ikna edemeyince, olay yerine Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi ekipleri çağırıldı.
Çelik yelekli ve maskeli özel harekat polisleri kapıyı kırıp içeriye gererek Mustafa Demir'i etkisiz hale geçirdi. Olay sırasında Mustafa Demir kendini salona kilitlerken, annesinin ise yan odada bir akrabasıyla birlikte bulunduğu öğrenildi.
Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Demir'in annesiyle birlikte yaşadığı, daha önce Tekel bayi dükkanı işlettiği öğrenildi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more