Sözcü Plus Giriş

MANİSA'nın Turgutlu İlçesi'nde, emekli işçi 67 yaşındaki Fevzi Çelik, yerde bulduğu, içinde 50 bin lira bulunan çantayı, zabıta aracılığıyla sahibine ulaştırdı.
Dün öğle saatlerinde Turgutlu Pazar Camii karşısındaki aşevi çeşmesi yakınlarında yerde bir el çantası bulan Fevzi Çelik, sahibine ulaşabilmek için içinde bir kimlik, adres veya telefon numarası bulma umuduyla çantayı açtığında 50 bin lira para olduğunu görünce şaşırdı. Çelik, çantayı sahibine ulaştırılmak üzere hemen Turgutlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne götürdü. Çelik'in tutanakla Turgutlu Zabıta Müdürü Bülent Gökmen'e teslim ettiği çantadaki bir alışveriş merkezinden alındığı belirlenen satış fişindeki barkottan sahibine ulaşıldı. Zabıta ekipleri, çantayı sahibine teslim etti. Zabıta Müdürü Bülent Gökmen, şöyle dedi:
"Herkesin başına gelebilecek sosyal bir olay dahilinde çalışmalarımızı yürüttük. Çantayı buluan Fevzi Çelik'in de bizlere olan yardımıyla içinde 50 bin lira gibi oldukça yüksek meblağ olan el çantasını sahibine kısa sürede ulaştırdık. Zaten parayı kaybeden kişi de polise başvurmuş."
Gökmen, bulunan paranın sahibinin varlıklı bir kişi olduğunu ve isminin açıklanmasını istemediğini de söyledi. Para dolu çantasını bulduğu kişinin kendisine teşekkür edip, vermek istediği bir miktar parayı da geri çeviren Fevzi Çelik, "İnsanlık görevimi yaptım. Benim yerimde kim olsa aynısını yapardı. Çantanın sahibine de parasını güle güle kullanmasını dilerim" dedi.

DHA