Sözcü Plus Giriş

ADANA Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23'üncü Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında engelsiz sinema izlemeye gelen engelli çocuklar, 30 dakika boyunca Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yalçın Akyol'u beklerken sıkıldı. Huzursuz olan çocukları görevliler sakinleştirdi.
Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda saat 14.30'da gösterileceği açıklanan engelsiz sinema için, çeşitli kurumlardan farklı engelleri bulunan 7-15 yaşında çok sayıda çocuk getirildi. Gösterim saatinden önce CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, yazar Orhan Kemal'in oğlu Işık Öğütçü, Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ve festival komitesinden görevliler protokoldeki yerlerini almalarına rağmen gösterim başlamadı. Görevliler, sıkılan ve bu nedenle huzursuz olan engelli çocuklarla ilgilenirken, 30 dakika sonra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yalçın Akyol, salona gözlerini siyah kurdele ile kapatmış halde, görevlilerin yardımı ile yürüyerek geldi.
Salona girdikten sonra verilen çiçeği gözleri kurdele ile kapalı halde alan Yalçın Akyol'un yerine oturtulmasının ardından diğer protokol üyeleride engellilerin neler hissettiğini anlayabilmek için gözlerini kurdele ile bağlayıp film izledi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more