İzmir Haberi: Engelliler için 'antrenman günü' etkinliği

Engelliler için 'antrenman günü' etkinliği

Engelliler için 'antrenman günü' etkinliği

HER ay değişik bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirip, farklı toplumsal sorunlara dikkat çekmeyi hedefleyen Bornova Becker Spor Kulübü, özel eğitim kurumlarından 50 engelli çocuk için antrenman günü etkinliği düzenledi.
Proje sponsoru olan Becker'in Adana bayisi 'IMC Pergola'nın desteğiyle düzenlenen etkinlikte engelli çocuklar, Bornova Atatürk Spor Kompleksi'nde Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi lideri Becker Spor'un yıldız sporcuları bir araya gelerek keyifli saatler geçirdi. Antrenman sırasında pas vermeyi ve potaya şut atmayı deneyen çocuklar, attıkları her basket sonrasın, kendi aralarında oluşturdukları ve 'basket dansı' adını verdikleri oyunla sevinç gösterisinde bulundu. 
"Özel çocuklarımızın yüzlerindeki mutluluk ifadesi, bizim için her şeyden değerli" diyen Becker Spor Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörü Burcu Kebir; "Her çocuk gibi, onların da hayalleri, umutları ve kendilerine seçtikleri rol modeller var. Maçlarımıza gelen, her baskette bizden çok sevinen ve tezahürat yapan bu çocuklarımız için oyuncular tanışmak, onlarla vakit geçirmek çok önemliydi. Aileleri ve öğretmenleriyle bize haber gönderdiler. Biz de onların isteğini yerine getirerek, hayallerini gerçekleştirmelerine vesile olduk. Çocuklarla birlikte etkinliğe katılan, onların mutluluğuyla mutlu olan ailelerine ve öğretmenlerine de ayrıca teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 

 
 
 

DHA

Loading...