Sözcü Plus Giriş

Kayseri Haberi: Eniştesini bıçakladı, cezası ertelendi

Eniştesini bıçakladı, cezası ertelendi

Güncellenme: 13:29, 20/10/2016
Eniştesini bıçakladı, cezası ertelendi

KAYSERİ,(DHA)– KAYSERİ’de eniştesini geçen Temmuz ayında 4 yerinden bıçaklayarak yaralayan 73 yaşındaki Hacı Kandemir, adam öldürmeye teşebbüs suçundan 7,5 yıl hapis cezasına mahkum oldu. Mahkeme tutuklu sanığın yaşı ve hastalığı nedeniyle kendine bakamayacak durumda olması nedeniyle cezasını erteleyerek tahliyesine karar verdi.
Kayseri 3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasında tutuklu bulunan Hacı Kandemir, 58 yaşındaki mağdur İbrahim Buğday ve avukatı katıldı. Sanık Kandemir savunmasında, “Evde boya yapıyordu, gelinimin boya kokusundan rahatsız olduğunu söyledim. Bana 'Ölürse ölsün' dedi. Gelinim daha sonra gitti, ben de İbrahim’in yanına gelerek böyle olmadı dedim. Sonra oda içerisinde elime geçen bıçağı salladım, yaptığımdan pişmanım” dedi.
Bıçaklanan İsmail Buğday ise ifadesinde “Kandemir ailesinin 39 yıllık eniştesiyim. Olayın gerçekleştiği ev bana aittir. Kiracım olarak oturdukları evde, izin isteyerek vernik boyası yapacağımı söyledim. Aldığım izin sonrası eve gittim. Boya yaptığım sırada Hacı Kandemir, bıçağı arkasına saklayarak bana küfretti. Sonra da bıçağı göğsüme ve bacağıma sağladı. Kandemir’in mahkemede hasta gibi durduğuna bakmayın olaydan önce çok çılgındı” diye konuştu.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu Hacı Kandemir’e, adam öldürmeye teşebbüs suçundan önce 15 yıl ceza verdi, ancak ağır tahrik altında suçu işlediğine kanaat getirerek cezasını 7,5 yıla indirdi. Mahkeme sanığın yaşlı ve hastalığı nedeniyle kendisine bakamayacak durumda bulunması nedeniyle, cezayı erteleyerek tahliyesine karar verdi.
 

DHA