Sözcü Plus Giriş

Son Dakika: Erdoğan: Teröristlere yataklık yaparsan, bunlar iyi günlerindir, daha beter günler gelecektir (2)

Erdoğan: Teröristlere yataklık yaparsan, bunlar iyi günlerindir, daha beter günler gelecektir (2)

Güncellenme: 00:12, 24/06/2016
Erdoğan: Teröristlere yataklık yaparsan, bunlar iyi günlerindir, daha beter günler gelecektir (2)

'BUNUNLA YETİNMİYOR, NAMUSLARINA TASALLUT EDİYORLAR'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Suriye'de ister DAİŞ ister PYD, YPG ister rejim hiç fark etmiyor, hangi bölgede hakimiyet sağlarlarsa hepsi aynı senaryoları uyguladığını görüyoruz. Herkesin mallarına el koyuyorlar. Bununla yetinmiyor, namuslarına tasallut ediyorlar. Karşılarına çıkanları da katlediyorlar. Bunun adı zulümdür. Bu terör örgütleri, tavşana kaç, tazıya tut diyeceğimiz basit bir oyun ile coğrafyamızı kana bulamaya devam ediyor. Biz göz göre göre aynı senaryonun ülkemizde oynanmasına izin mi vereceğiz? Terör örgütünün güdümündeki partinin mensupları ülkemizde olduklarından daha fazla yurt dışında geziyorlar. Mesele bu ülkenin meselesi ise, sizin dışarıda ne işiniz var? Bir süredir terör örgütü de, güdümündeki parti de, bölgede hadiseleri uluslararası platformlara taşımak için uğraşıyor" diye konuştu.
'UTANMADAN, ARLANMADAN, CİZRE İLE İLGİLİ BİR KİTAPÇIK HAZIRLAMIŞLAR'
Terör örgütünün, devletin Cizre'de sivil vatandaşları öldürdüğünü öne sürdüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Utanmadan, arlanmadan, Cizre ile ilgili bir kitapçık hazırlamışlar. Devletin ilçeyi yakıp yıktığını sivil vatandaşları öldürdüğünü öne sürüyorlar. Bölücü terör örgütü, Cizre, Nusaybin'de suçüstü yakalanmıştır. Akıl almaz bir yüzsüzlük ile kendi yedikleri haltları devlete mal ederek üste çıkamaya çalışıyorlar. Dünyayı kandırabileceğinizi mi zannediyorsunuz, o günler geride kaldı" dedi.
'SİLAHI İLE CAN ALANIN ARKASINDA DURAN SİYASETÇİ, KARŞISINDA İDARİ BİRİMLERİMİZİ BULACAK' 
Teröristlerin arkasında duran siyasetçilerin karşısında devletin idari birimlerini bulacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık terör örgütüne ve uzantısına topyekûn bir mücadele yürütüyoruz. Elinde silahı olan karşısında güvenlik güçlerimizi bulacak. Silahı ile can alanın arkasında duran siyasetçi, belediye başkanı, karşısında, idari birimlerimizi, savcılarımızı, hakimlerimizi bulacak. Yurt dışında aynı yalananları pazarlamaya çalışanlar, diplomatları bulacaklar. Hiçbir alan boş bırakılamayacak. Şu anda 11 ilçe bir il, operasyonlar neticesinde bu hali ile kalmayacak. Altyapı çalışmalarına başlandı" ifadelerini kullandı.
'LİCE'DE SEKİZ BİN KİŞİYLE GERÇEKLEŞTİRİLEN DEV BİR OPERASYON'
Teröristlerle anladıkları dilden konuştuklarını belirten Erdoğan, "Bu örgüte, silah bıraktırmak için çalışması gerekenlerin kendileri ellerine silah almışlar. Elleri kolları silah, bomba ile dolu karşınıza dikilenler ile artık musafaha, yapmak için artık kolunuzu, elinizi uzatmazsınız. Onlara anladığı dilden konuşmak gerekirdi nitekim de öyle yaptık. Devlet kimsenin burnu kanamasın diye tüm hassasiyetini gösteriyor. Lice'de sekiz bin kişiyle gerçekleştirilen dev bir operasyon. Tarlalarda ne olduğunu söylememe gerek varmı? Oralar temizleniyor. Terör örgütünün en büyük gelir kaynağı oydu" diye konuştu.
'ÖRGÜTÜN EMRİNE GİRMİŞ SİYASETÇİ GÖRÜNÜMLÜ ELEMANLARI YARGI ÖNÜNDE HESABINI VERECEK'
Dokunulmazlıklara ilişkin ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dokunulmazlıkları kaldırdık. Ne diyordu terör örgütünü arkasındaki parti, getirin dokunulmazlığı kaldıralım. Peki şimdi niye kaçıyorsunuz. Çünkü bu bir suçluluğun ifadesidir. Arabasının arkasında terör örgütüne silah taşıyanlar, tabutlarda silah taşıyanlar, bu ülkede milletvekili olamaz. Sözde mezarlarda yargı ofisleri karanlar bu ülkede samimi olamaz. Örgütün emrine girmiş siyasetçi görünümlü elemanları çok yakında yargının önüne çıkacak hesabını verecekler" diye konuştu.
'BELEDİYELER İLE İLGİLİ DÜZENLEMEYİ MECLİS KAPANAMADAN ÇIKARMIŞ OLACAĞIZ'
Erdoğan, "Belediyeler ile ilgili düzenlemeyi de Meclis kapanamadan çıkarmış olacağız. Belediyelerin örgütün birer şubesi gibi çalışmasını önlemiş olacağız" dedi.

 

 

DHA