Zonguldak Haberi: Ereğli'de 'demokrasi nöbeti' tutulan bulvara 15 Temmuz adı verilecek

Ereğli'de 'demokrasi nöbeti' tutulan bulvara 15 Temmuz adı verilecek

Ereğli'de 'demokrasi nöbeti' tutulan bulvara 15 Temmuz adı verilecek

ZONGULDAK’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Uysal, darbe girişimi sonrası halkın 'Demokrasi nöbeti' tuttuğu Anıt önüne yakın bir bulvara '15 Temmuz' adını vereceklerini açıkladı.
Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması(FETÖ/PDY) üyeleri tarafından düzenlenen darbe girişiminin ardından Ereğli'de her gece Anıt önünde 'Demokrasi nöbeti' tutuluyor. Ereğli Belediye Başkanı Uysal, 'Demokrasi nöbeti' tutanlarla bir araya geldi. Meydanda toplanan yaklaşık 200 kişiye seslenen Uysal, 15 Temmuz tarihini unutmayacaklarını belirterek, şöyle konuştu:
"Bu geceyi yaşatmak için anıt bölgesine '15 Temmuz Bulvarı' adının verilmesini belediye meclisine sunacağız. İlçemizdeki bazı caddelerinde adının değişmesi gerek. Darbeyi hainlere attığı ilk kurşunla önleyen Şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’n de adını yaşatma düşüncemiz var. Bundan sonra kendimize olan özgüvenimizin artmasıyla birlikte ülkemizin, şehrimizin geleceği daha aydınlık, daha parlak olacak. Bizler gibi sizlerde buna inanıyorsunuz. Bu demokrasi nöbetlerinde bizi asla yalnız bırakmayan özellikle kadınlarımıza minnettarız. Çünkü onlar bizlerden daha fazla çocuklarını, geleceklerini düşünürler. Onların olduğu her yerde başarı, temizlik ve huzur vardır."
Meydanda toplananlar daha sonra şehitler anısına Kuran-ı Kerim okuyarak dua etti.

DHA

Loading...