Sözcü Plus Giriş

KARAMAN'da evi terk etmeyince arkadaşı 18 yaşındaki Gökhan Keleş tarafından üzerine tiner dökülerek yakıldığı iddia edilen aynı yaştaki Özgür Murat Çoban, tedavi gördüğü hastanede 7 gündür süren yaşam mücadelesini kaybetti.
Olay, geçen 21 Haziran günü saat 13.30 sıralarında Zembilli Ali Efende Mahallesi 768'inci sokaktaki tek katlı müstakil evde meydana geldi. Gökhan Keleş ve Özgür Murat Çoban'ın birlikte kaldığı evde çıkan yangında Çoban, vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşması sonucu yaralandı. Ağır yaralanan Çoban, Karaman Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk tedavisinin ardından Konya'ya sevk edildi. Alevler itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülürken, ev kullanılmaz hale geldi.
DİĞERİ YARA ALMADAN KURTULDU
Polis, yangın sırasında evde bulunan Gökhan Keleş'in yara almadan kurtulmasından şüphelenip, olayı araştırmaya başladı. Araştırma sonucu yangını çıkardığı belirlenen  Keleş, gözaltına alındı. Keleş, polisteki sorgusunda evin babasına ait olduğunu ve bir süredir Çoban ile birlikte kaldıklarını belirterek, ''Olay günü birlikte tiner çekiyorduk. Tartıştık. Ben de eşyalarını toplayıp, evi terk etmesini söyledim. O da terk etmedi. Ben de Çoban'ın üzerine ve eve tiner döküp ateşe verdim. Sonra da evden çıkıp izledim'' dedi. Gökhan Keleş, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.  
Vücudunda yanıklar oluşan Özgür Murat Çoban da, tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Konya Hastanesi'nde 7 gün sonra öldü.

 

DHA