Adana Haberi: Ev sahibi, parasını çalan hizmetçiyi suçüstü yakalattı

Ev sahibi, parasını çalan hizmetçiyi suçüstü yakalattı

Ev sahibi, parasını çalan hizmetçiyi suçüstü yakalattı

ADANA’da emlakçılık yapan Akan A., evindeki kasada ve sakladığı yerlerden yaklaşık 30 bin TL çalan hizmetçileri 46 yaşındaki Emine Kasar’a tuzak kurup, suçüstü yakalattı.
Merkez Çukurova ilçesinin Güzelyalı mahallesinde lüks bir sitede oturan ve emlakçılık yapan Akan A., 10 gün önce, satın alacağı arsa için bankadan 500 bin TL kredi çekti. Parayı bankada bırakmayan Akan A., evindeki kasaya koydu. Arsa için anlaşmaları tamamlayan Akan A., devir işlemleri için evde sakladığı parayı alıp tapu dairesine gitti. Parayı sayan Akan A., 500 bin TL'nin içinde 19 bin 700 liranın eksik olduğunu gördü. Evinde 6 ay önce çalışmaya başlayan Emine Kasar'dan şüphelenmeyen Akan A. bankanın eksik verdiğini düşünerek dava açtı.
Akan A., olaydan 2 gün sonra da satış yaptığı araziden aldığı 20 bin TL'yi evine getirdi, yatak odasındaki dolabın çekmecesine koydu. Birkaç gün sonra parayı saydığında ise içinden 7 bin 800 liranın yine eksildiğini gördü. Eşine durumu anlatan Akan A., karısından "Ben elimi sürmedim" cevabını alınca, hırsızın 6 aydan beri temizliğe gelen hizmetçileri Emine Kasar olabileceğini anlayıp eşi ile birlikte bir plan yaptı. Akan A., seri numaralarını aldığı 12 bin lirayı eve getirip, karısı ile birlikte yatak odasındaki dolaba koydu. Emine Kasar'ın paranın yerini gördüğünden emin olan çift, alışveriş yapma bahanesi ile evden çıktı.
Emine Kasar'ın parayı alabilmesi için yeterli zamanı sağladıklarını düşünen çift, planın ikinci aşamasını devreye soktu. Erkek dışarıda beklerken, eşi eve girdi. Yatak odasındaki parayı sayıp 3 bin 100 liranın eksik olduğunu gören genç kadın, dışarıda kendisinden işaret bekleyen Akan A.'yı aradı. O da polisi arayarak hırsızlığı ihbar etti.
Kısa sürede olay yerine gelen Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri lüks site ve çevresinde tedbir alıp beklemeye başladı. Evdeki işini bitiren Emine Kasar, dışarıya çıktığında durduran polis, temizlikçi kadının çantasında, seri numarası alınan 3 bin 100 TL'yi buldu.
Gözaltına alınan Emine Kasar, çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

DHA

Loading...