Sözcü Plus Giriş

İtalya’da yaşayan Yönetmen ve Senarist Ferzan Özpetek, uzun yıllardır birlikte olduğu sevgilisi Simone Pontesilli ile evlendi.

Haftalık magazin dergisi Chi’nin aktardığına göre, Roma Belediyesi’nin konsey salonunda gerçekleşen nikaha, sadece çiftin çok yakın 15 kadar arkadaşı katıldı.

Özpetek ve Pontiselli’nin, özel hayatlarına saygı duyulmasını istediği ve bu gerekçeyle nikahın yapıldığı salona gazetecilerin alınmasını istemediği öğrenildi.

Chi dergisi, bugünkü edisyonunda nikaha ilişkin yayımlanan özel haberinde, çiftin belediye binası Campidoglio Sarayı’na girerken ve nikah sonrası bir motosikletle oradan ayrıldıklarını gösteren larını paylaştı. Motosikletin üzerindeki ta, Özpetek’in arkasında oturan Pontiselli’nin elinde evlilik cüzdanı olduğu görülüyor.

Eşcinsel Birlikteliklerin Tanınması

İtalya'da eşcinsel birlikteliklerin hukuki olarak tanınmasını sağlayan medeni birliktelik yasası, geçen Mayıs ayında parlamentoda kabul edilmişti.

Ferzan Özpetek, İstanbul Kırmızısı’ndan sonraki eseri olan “Sen Benim Hayatımsın” adlı kitabını, 15 yıldır birlikte olduğu Simone Pontesilli’ye adamıştı.

Kitabında Roma’da geçirdiği 40 yılı, hayatına giren insanları anlatan Özpetek, bunun aynı zamanda bir aşk romanı da olduğunu söylüyordu.

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more