Balıkesir Haberi: Festivaldeki cinayete 2 tutuklama

Festivaldeki cinayete 2 tutuklama

Festivaldeki cinayete 2 tutuklama

BALIKESİR'in Edremit İlçesi'nde 2 ay önce düzenlenen Zeytinli Rock Festivali'nde iki grup arasında çıkan, 1 kişinin öldüğü cinayetle ilgili 4 şüpheli gözaltına alINdı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2'si tutuklandı, diğerleri serbest kaldı. Tutuklanan şüphelilerden birinin öldürülen gencin arkadaşı olduğu ve Facebook hesabından "Allah mekanını cennet eylesin gardaşım" diye paylaşım yaptığı görüldü.
Altınkum Mahallesi'nde, Zeytinli Rock Festivali'nin yapıldığı alanın önünde, geçen 28 Ağustos'ta, iki grup arasında bıçaklı kavga çıktı. Kavga sırasında, 3 kişi bir anda kanlar içinde yerde kaldı. Ambulansla hastaneye kaldırılan yaralılardan 19 yaşındaki Taner Tabuz, kurtarılamadı. Yaşları 18'den küçük diğer yaralılar T.T. ve T.B. ise tedavisi sonrası taburcu edildi. Cinayetle ilgili soruşturma başlatan polis, taburcu edilen yaralıların ifadesine başvurdu. Olaya karıştığı öğrenilen 22 yaşındaki Orhancan Simavlı ve 23 yaşındaki Murat Gacal gözaltına alındı. Bu şüphelilerin ifadelerine de başvuran polis, A.D. ve T.B. adlı 2 şüpheliyi daha gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Orhancan Simavlı ve Murat Gacal tutuklandı, A.D. ve T.B. serbest bırakıldı.
Tutuklanan Simavlı'nın cinayet işlendiği gecenin sabahında, Facebook hesabından Taner Tabuz'un ı ile birlikte "Allah mekanını cennet eylesin gardasim" mesajı yayınladığı görüldü.

DHA

Loading...