Sözcü Plus Giriş

Erzurum Haberi: FETÖ adını kullanan dolandırıcılar polise takıldı

FETÖ adını kullanan dolandırıcılar polise takıldı

Güncellenme: 11:36, 20/10/2016
FETÖ adını kullanan dolandırıcılar polise takıldı

ERZURUM'da kendisini polis olarak tanıtıp, FETÖ soruşturması kapsamında kocasının gözaltına alındığını söyleyen dolandırıların oyununu, gerçek polisler açığa çıkardı. Kadını paniğe sürükleyerek aldıkları döviz, Türk lirası, altın ve takılarla kaçmaya çalışan 2 kişi aynı gün yakalandı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, olay geçen 17 Ekim günü meydana geldi. Erzurum'da oturan bir ev kadınını Emniyet Müdürlüğünden telefonla aradığını bildiren ve kendilerini polis olarak tanıtan bir kişi, evde ziynet eşyası ve para olup olmadığını öğrendikten sonra FETÖ soruşturması kapsamında kocasının gözaltına alındığını iddia etti.
Kimliği saklı tutulan kadına, ayrıca adının Erzurum'da daha önce yaşanan bir kuyumcu soygununa karıştığını, bu nedenle evde bulunan ziynet eşyaları ile paralardaki parmak izlerine bakılacağını bildiren sahte polisler, para, döviz, altın ve takıların bir poşete konulmasını ve eve gelecek polis memuruna teslim edilmesini sağladılar. Korku ve paniğe kapılan kadın poşeti, evine gelen ve kendisini polis olarak tanıtan bir kişiye teslim etti.
Olayın ardından dolandırıldığını ve kocasının gözaltına alınmadığını öğrenen ev kadını, zor kullanarak para ve takı dolu poşeti alanlar hakkında Emniyet Müdürlüğüne şikayette bulundu. Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği tarafından, yapılan çalışmada, olayı gerçekleştiren M.Y. ile Erzurum'da ona yardım eden H.B.'yi aynı gün yakaladı. Kaçmaya çalışırken yakalanan iki kişide bulunan para ve ziynet eşyaları şikayetçiye teslim edildi. Dolandırıcılık ve soygun olayını gerçekleştiren M.Y. ile H.B. dün çıkarıldığı Adliyede tutuklandı.
 
 

DHA