Düzce Haberi: FETÖ okulunda özenle döşenmiş odalar bulundu

FETÖ okulunda özenle döşenmiş odalar bulundu

FETÖ okulunda özenle döşenmiş odalar bulundu

DÜZCE'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında örgüt ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle el konulup devlet okuluna dönüştürülen lisenin üst katında farklı büyüklüklerde, özenle döşenmiş 30 ayrı oda bulundu.
Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturmasında, Beyköy mevkisinde bulunan Özel Yunus Güner Lisesi'ne, örgüt ile bağlantılı olduğu iddiasıyla el konuldu. Zemin ile birlikte 4 katlı okul, devlet okuluna dönüştürülerek Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu adını aldı.
Vali Zülkif Dağlı, bugün okulda inceleme yaptı. Vali Dağlı'nın incelemeleri sırasında binanın en üst katına çıkan merdivenlerin kırmızı bant çekilerek kapatıldığı görüldü. Dış cephesinde pencere bulunmadığı için içi dışarıdan görülmeyen katın, farklı boyutlarda özenle döşenmiş odalar bulunduğu için kullanıma kapatıldığı belirtildi. İçeriden kapılarla birbirine bağlı 30'a yakın odanın farklı renklerde mobilyalarla döşendiği gözlendi. Örgüt üyelerinin, toplantılarını bu odalarda yaptıkları iddia edildi.
Kırmızı renkli ve daha lüks olarak döşenen odalarda örgütün üst düzey isimlerinin toplantılar yaptığı ileri sürüldü. Odalarda bulunan projeksiyon cihazları ile FETÖ lideri Fethullah Gülen'in videolarının izlendiği de ifade edildi.

DHA

Loading...