Sözcü Plus Giriş

MANİSA'daki FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan aralarında komiserlerin de bulunduğu 19 polis memuru ile PKK terör örgütünün gençlik yapılanması olan YDGH (Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi) üyesi olduğu belirtilen 4 kişi, bu sabah adliyeye sevk edildi. YDGH üyesi olduğu belirtilen 4 zanlıdan 3'ü tutuklanırken, diğeri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Polis memurlarının ise sorgusunun sürdüğü belirtildi.
Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında geçen 2 Eylül'de FETÖ/PDY operasyonu düzenlendi. Aralarında komiserlerin de bulunduğu 19 polis memuru gözaltına alındı. 8 Eylül'de ise bu kez, PKK'nın gençlik yapılanması YDGH üyesi oldukları gerekçesiyle 4 kişi gözaltına alındı. Her iki operasyonda da gözaltına alınan zanlılar, bu sabah önce Manisa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolüne getirildi. Ardından zanlılar adliyeye sevk edildi. FETÖ/PDY zanlısı polis memurlarının sorgusu sürürken, YDGH üyesi olduğu belirtilen 4 zanlıdan ise O.K., S.N. ve V.T. tutuklandı. R.T. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
TUTUKLU SAYISI 302 OLDU
Ayrıca darbe girişiminin ardından Manisa'da yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında bu zamana kadar aralarında 93 adli personel, hakim ile savcının bulunduğu toplam bin 17 kamu personeli görevden uzaklaştırıldı. Soruşturma kapsamında yine aralarında 61 adli personel, savcı ile hakimin bulunduğu toplam 302 kamu personeli ise tutuklandı.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more