Sözcü Plus Giriş

ADANA'da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında örgüte finans desteği sağladıkları iddiasıyla gözaltına 19 işadamından 6'sı adliyeye sevk edildi.
Adana Cumhuriyet Savcılığı'nın soruşturması kapsamında FETÖ'nün finansal ayağına yönelik Adana merkezli Afyon, Konya ve Manisa'da yapılan operasyonlarda Finlandiya'nın Türkiye Fahri Konsolosu ve Sunar Grup'un CEO'su Hüseyin Nuri Çomu, ünlü tatlı firmalarından Köse'nin sahibi Veli Karahan ile birlikte işadamları Şaban Üçgül, Nuri İlkkahraman, Adnan Öğe, Ahmet Ali Bozkurt ve Mehmet Kıvanç'ın da aralarında bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı.
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan işadamlarından Hüseyin Nuri Çomu, Şaban Üçgül, Nuri İlkkahraman, Adnan Öğe, Ahmet Ali Bozkurt ve Mehmet Kıvanç'ın sorgusu tamamlandı. Çevik Kuvvet otobüsü ile Adli Tıp Birimi'ne getirilen işadamları sağlık kontrolünün ardından adliyeye götürüldü. Bir eski emniyet müdürünün de aralarında bulunduğu 13 şüphelinin ise sorgusu sürüyor.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more