Sözcü Plus Giriş

MALATYA'da Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'ndan (FETÖ/PDY) tutuklu yargılanan ve örgütün bölge imamı olduğu belirtilen 47 yaşındaki Yücel Yılmaz savcılık talimatıyla bilgisine başvurulmak üzere daha önce il imamlığını yaptığı Kahramanmaraş'a getirildi.
17-25 Aralık yolsuzluk soruşturması kapsamında Malatya'da 27 Ocak'ta gözaltına alınan ve 30 Ocak'ta çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yangılanması devam eden Yücel Yılmaz, savcılık talimatıyla örgütün daha önce il imamlığını yaptığı Kahramanmaraş'a getirildi. Kahramanmaraş'ta bulunduğu dönemde örgüt faaliyetleri ve örgütün yapılanmasıyla ilgili bilgisine başvurulacağı öğrenilen Yılmaz, adliyede ifade verdikten sonra zırhlı araca konularak yoğun güvenlik önlemleri arasında Kahramanmaraş E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu'na götürüldü.
Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile Terörle Mücadele şubelerinde de ifadesi alınacağı öğrenilen Yılmaz'ın, Kahramanmaraş'taki işlemlerinin ardından yeniden Malatya'ya götürüleceği öğrenildi.

DHA