Konya Haberi: FETÖ/PDY'ye ait Mevlana Üniversitesi'nin hastaneleri kamu hastanesi oldu

FETÖ/PDY'ye ait Mevlana Üniversitesi'nin hastaneleri kamu hastanesi oldu

FETÖ/PDY'ye ait Mevlana Üniversitesi'nin hastaneleri kamu hastanesi oldu

KONYA'da darbe girişiminin ardından çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) ait Mevlana Üniversitesi'ne ait hastaneler, artık kamu hastanesi olarak hizmet verecek.
Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe girişiminden önce FETÖ/PDY'ye yönelik yapılan soruşturma kapsamında Mevlana Üniversitesi'nin bağlı olduğu Gevher Hatun Sultan Eğitim Araştırma, Kültür ve Sağlık Vakfı'na kayyum atanmıştı. Darbe girişiminin ardından da OHAL kapsamında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname ile başta Mevlana Üniversitesi olmak üzere üniversiteye bağlı bir hastane ve diyaliz merkezi de kapatıldı.
Kapatılan bir hastane ile diyaliz merkezi Kamu Hastaneler Birliği'ne bağlı Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne bağlandı. Yapımı son aşamasına gelen 400 yataklı yeni hastane binası ise kadın doğum ve çocuk hastanesi olarak hizmet verecek.
Konya İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, ''Mevlana Üniversitesi'ne bağlı mevcut bir hastane ile diyaliz merkezi Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne bağlandı. Hastane poliklinik olarak hizmet verecek. Daha sonraki aşama da klinik olarak da hizmet vermesini planlıyoruz. Diyaliz merkezine de de hasta kabuller başlayacak. Hastane ve diyaliz merkezinde daha önce çalışan personel de kapatıldığı için işlerine son verildi. Şu an ise kendi kamu personelimiz hizmet verecek. Yapımı devam eden hastane binasını ise kadın doğum ve çocuk hastanesi olarak kullanacağız. Kamu Hastaneler Birliği'ne bağlı Dr. Faruk Sükan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ni oraya taşıyıp, 400 yataklı olarak bir hastane olarak kullanacağız. İsmini ise 15 Temmuz Kadın Hastalıkları ve Çocuk Hastanesi olarak düşünüyoruz'' dedi.

DHA

Loading...