İzmir Haberi: Foça'da güzel hava keyfi

Foça'da güzel hava keyfi

Foça'da güzel hava keyfi

İZMİR'in turistik ilçelerinden Foça'da Kasım ayının sonlarına rağmen havanın güzel ve sıcak olması, yüzleri güldürdü. Teknesi olanlar yelken açtı, tutkunları açık havada mangal yakarak et pişirdi. Çevre il ve ilçelerden gelenler Foça'da keyif yaptı.
Foça özellikle hafta sonu, çevre il ve ilçelerden gelenlerle dolup taştı. Kasım ayının son zamanlarında hava sıcaklığının 24 dereceye ulaştığı ilçede sahillerdeki yoğunluk dikkati çekti. Gezi teknelerinin büyük bölümü, bu kez balık turları için açıktaki adaların çevrelerine gitmek üzere limandan ayrıldı. El işi ürünleri için kadınlar, Beşkapılar Kalesi çevresinde tezgah açtı.
Slow Food Zeytindalı Birliği Yeryüzü Pazarı üye üreticileri ise İtfaiye önü Yeni park Alanı'nda ürünlerini sattı. İngili Burnu'nda mangallarını yakan aileler, keyif yaptı. Foça'da yazı aratmayan görüntüler oluştu. Limanın İzmir Körfezi yönündeki balıkçı tekneleri ve aralarından süzülen irili ufaklı yelkenliler, sahilden izleyenlere görsel şölen sundu. Küçükdeniz'in kuzeyindeki sakin bölümde ahşap iskelelerde açık havada yoga yapan bazı kadınlar, dikkat çekti. Esnafın da memnun olduğu gözlendi.

 

DHA

Loading...