İstanbul Haberi: Gazeteci Mehmet Tanju Akerman vefat etti

Gazeteci Mehmet Tanju Akerman vefat etti

Gazeteci Mehmet Tanju Akerman vefat etti

TÜRKİYE  Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi, Sürekli Basın Kartı sahibi, Mehmet Tanju Akerman vefat etti. Akerman’nın cenazesi yarın öğle namazının ardından Karacaahmet Camisi’nden alınarak Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

TGC Yönetim Kurulu yayınladığı başsağlığı mesajında, “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi Sürekli Basın Kartı sahibi, Mehmet Tanju Akerman’nı kaybettik. Gazetecilik mesleğine uzun yıllar hizmet veren Mehmet Tanju Akerman’nı sevgi ve saygıyla anıyoruz. Ailesine, sevenlerine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz” dedi.

Akerman’nın cenazesi 25 Ağustos 2016 Perşembe günü öğle namazının ardından Karacaahmet Camisi’nden alınarak Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.
MEHMET TANJU AKERMAN KİMDİR
1942 yılında İzmit’te doğdu. Mesleğe 1958 yılında Sanat Dünyası Dergisinde yayınlanan şiirleri ile başladı. Yelken, Otağ, Zeren gibi dergilerde şiirleri yayınlandı. Kadıköy gazetesi, Haberde Ekspres gazetesi ve Bir isimli aylık dergide yöneticilik yaptı. Önce Vatan gazetesinde görev aldı. 18 yıldır Radyo Programları yapan ve sunan Mehmet Tanju Akerman Sürekli Basın Kartı sahibiydi. Mehmet Tanju Akerman’nın 58  yayınlanmış kitabı bulunuyor.

 

DHA

Loading...