Gaziantep Haberi: Gaziantep'te DBP'li başkanlara gözaltı tepkisi

Gaziantep'te DBP'li başkanlara gözaltı tepkisi

Gaziantep'te DBP'li başkanlara gözaltı tepkisi

GAZİANTEP'te, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gültan Kışanak ve eşbaşkan Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
DBP Şahinbey İlçe Teşkilatı'nda öğle saatlerinde toplanan 80 kişilik grup Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'nın dün akşam terör soruşturması kapsamında gözaltına alınmasını protesto etti. DBP Şahinbey ilçe binası önündeki kaldırımda slogan atarak oturma eylemi yapan grup adına konuşan HDP İl Eş Başkanı Erkan Şahin, her gün alanlarda eylem yapacaklarını belirterek, şunları söyledi:
"Dışarıda HPD ve DBP siyasetçisi neredeyse kalmadı. 25 belediyemize kayyum atandı. Dünya siyaset tarihinde komedi olarak geçecek bir şekilde seçilmiş belediye meclis üyelerinin yerine kayyum atandı. Dün akşam da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eş başkanlarını gözaltına alıyorsunuz. Hem de Darbe Araştırma Komisyonu'na bilgi vermesini istediğiniz kişiyi, Ankara'ya çağırıyorsunuz. Ankara'dan döndüğünde uçakta gözaltına alıyorsunuz. Böylesine bir hukuksuzluk ve komedi olabilir mi"
Polisin güvenlik önlemi aldığı basın açıklamasın ardından kalabalık, parti binası önünden ayrıldı.

DHA

Loading...