Sözcü Plus Giriş

GAZİANTEP'te, Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik yürütülen soruşturmalarda 2 öğretmen ile 1 komiser tutuklanırken, 12'si kapatılan Zirve Üniversitesi'nde öğretim görevlisi 13 kişi gözaltına alındı.
Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, askeri darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü soruşturmalarının sürdürüldüğü ifade edilerek, şöyle denildi:
"Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs ve ayrıca bu örgüte üyelik suçlarından, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından başlatılan ve devam eden soruşturmalar neticesinde; eski Zirve Üniversitesi öğretim görevlisi 12 kişi gözaltına alınmıştır. Ayrıca özel okullarda görev yapan 2 öğretmen tutuklanmış, kamuda görev yapan 1 öğretmen adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştır. Adliye personellerine yönelik yapılan soruşturmalar gereği hakkında arama yakalama gözaltı işlemi devam eden 1 adliye personeli yakalanarak gözaltına alınmış, emniyet Personellerine yönelik yapılan işlemler gereği ise gözaltına alınan 1 komiser tutuklanmıştır."

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more